Karma monobiałkowa
Suche karmy posiadające wyłącznie jedno źródło białka zwierzęcego.
Karmy monobiałkowe przeznaczone są dla wszystkich psów, jednak istnieją pewne grupy czworonogów, którym te produkty znacząco ułatwiają funkcjonowanie i dobre samopoczucie. O jakich psach mowa?:
- psy z alergiami pokarmowymi,
- psy o wrażliwym przewodzie pokarmowym,
- psy cierpiące na biegunkę,
- psy cierpiące na wzdęcia i gazy,
- psy wybredne i wymagające,
Dlaczego warto sięgnąć po karmę monobiałkową?
Stworzenie zbilansowanej diety, niezależnie od rasy i wielkości zwierzaka, będzie znacznie łatwiejsze dzięki produktom z tej kategorii. Znajdująca się tu karma sucha dla psa jest monobiałkowa, co oznacza, że zawiera tylko jedno źródło białka. Każde opakowanie to starannie skomponowane połączenie mięsa, zbóż (bez kukurydzy i pszenicy), warzyw, minerałów oraz innych dodatków, które powinny znaleźć się w diecie czworonoga.
Produkty Naturea dla zwierząt nie zawierają sztucznych barwników, aromatów i konserwantów, więc można je bez obaw serwować psom w każdym wieku. W suchej karmie monobiałkowej znajdują się pochodzące z natury antyoksydanty i kwasy tłuszczowe Omega 3 oraz Omega 6. Jej formuła zawiera także witaminy, minerały i cenne składniki odżywcze – warto zatem włączyć ją do codziennego żywienia czworonoga, by zadbać o jego dobre samopoczucie.
Naturea – najlepsza karma dla Twojego psa
Dbamy o to, aby każdy właściciel czworonoga mógł w naszym sklepie zaopatrzyć się w odpowiedni pokarm dopasowany do wieku, rasy i wielkości zwierzaka. Sucha karma monobiałkowa dla psa występuje więc w kilku wariantach. Przy każdym z nich wyszczególniony jest skład zwykły i analityczny. Dzięki temu można bez trudu przekonać się, czy dany produkt spełnia oczekiwania pod względem zawartości i proporcji konkretnych komponentów. Karma monobiałkowa w suchej wersji bardzo dobrze dopełni dietę każdego psa, zachęcamy więc do wyboru odpowiedniego wariantu i składania zamówień w sklepie online.
Dla jakich psów przeznaczone są karmy monobiałkowe?
Karmy monobiałkowe przeznaczone są dla wszystkich psów, jednak istnieją pewne grupy czworonogów, którym te produkty znacząco ułatwiają funkcjonowanie i dobre samopoczucie. O jakich psach mowa?:
#dla psów z alergią pokarmową
Alergia pokarmowa jest chorobą, u podłoża której leżą zaburzenia przyswajania pewnych pokarmów w tym konkretnych rodzajów białek. Zewnętrznymi objawami alergii pokarmowej są przede wszystkim zaczerwienienia, intensywny świąd, który pies próbuje złagodzić drapaniem. Główną rolę w diagnostyce czynnika sprawczego alergii pokarmowej odgrywa dieta eliminacyjna, i tu na pomoc przychodzą nam karmy monobiałkowe.
Najpierw podaje się zwierzęciu przez kilka tygodni karmę monobiałkową charakteryzującą się znanym źródłem białka. Jeżeli negatywna reakcja organizmu nie nastąpi, do testów wybiera się kolejną karmę bogatą w białko pochodzące z innego zwierzęcia. W dalszej kolejności podaje się dodatkowe rodzaje karm monobiałkowych, aż do wystąpienia symptomów alergii bądź nietolerancji pokarmowej. Dzięki temu można precyzyjnie ustalić, które z białek odpowiada za pojawienie się objawów alergicznych.
Trzeba pamiętać, że alergeny mogą występować również w przekąskach dla zwierząt.
#dla psów o wrażliwym przewodzie pokarmowym
Szczególnie dobrze sprawdzają się karmy monobiałkowe w diecie psów o wrażliwych jelitach. Jeśli zauważymy związek pomiędzy podawanym pokarmem a utrzymującymi się objawami ze strony przewodu pokarmowego tj. gazy, wzdęcia, wymioty czy biegunka, należy wyeliminować go z diety pupila. Odstępujemy od podawania produktów, które winimy za wywoływanie oznak wrażliwości przewodu pokarmowego i zastępujemy je pełnowartościową monobiałkową karmą, zgodnie z potrzebami i upodobaniami smakowymi naszego czworonożnego przyjaciela.
#dla psów wybrednych
Niektóre psy to prawdziwe łakomczuchy. Po drugiej stronie barykady znajdują się psy wybredne zwane „niejadki”. Zjadają one tylko nieliczne produkty zgodnie z własnym upodobaniem i z niechęcią patrzą na jakiekolwiek inne jedzenie. Problem z dostarczeniem odpowiedniej ilości wartościowego pokarmu naszemu czworonożnemu przyjacielowi może rozwiązać karma monobiałkowa. Podając swojemu psu karmę tylko z jednym źródłem białka możemy zaobserwować, który rodzaj mięsa lub ryby smakuje mu najbardziej. Możliwości jest wiele. A to klucz do zdrowego żywienia swojego pupila.
#dla psów z dobrze zbilansowaną dietą
Pies z natury jest stworzeniem mięsożernym, więc białka zwierzęce powinny stanowić główny element diety naszego czworonożnego przyjaciela. Warto zastanowić się, jaki typ mięsa najlepiej odżywi naszego pupila i sprawi, że długo będzie cieszył się dobrą kondycją oraz zdrowiem. W tym przypadku karmy monobiałkowe mogą pomóc nam w osiągnieciu celu np. po karmę z kaczką warto sięgać jesienią i zimą kiedy pies wymaga diety szczególnie bogatej w białko zwierzęce i substancji wzmacniających jego odporność. Natomiast jeżeli chcemy odchudzić psa lub poprawić jego okrywę włosową i skórę, wybierzmy karmę z łososiem będącą świetnym źródłem zdrowego i lekkostrawnego białka, aminokwasów i kwasów tłuszczowych Omega 3 i 6.