• Darmowa dostawa od 150 zł
  • Wysyłka w 24H
  • Infolinia 791 040 688
1pxProducenci

Dla szczeniąt

Szczenięctwo jest najważniejszym etapem życia psów. Kiedy jesteśmy młodzi, potrzebujemy dużo białka, witamin i składników odżywczych, aby rosnąć zdrowo i silnie. Dla przyszłego zdrowia i wyglądu naszych czworonożnych pupili niezwykle istotne jest to, jak były żywione w okresie wzrostu, dlatego warto zainwestować w wartościową suchą karmę dla szczeniąt. 

Podstawowe cechy dobrej karmy dla szczeniaka 

Nie ma wątpliwości, że nasze psy zasługują na to, co najlepsze – są przecież pełnoprawnymi członkami naszych rodzin. Trzeba tylko wiedzieć, jak wśród tak dużej liczby karm dla szczeniąt rozpoznać tę najlepszą. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. 

1. Duża zawartość mięsa i ryb 

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że pierwszym składnikiem dobrej karmy dla szczeniąt jest zawsze białko pochodzenia zwierzęcego, czyli mięso i ryby. Młode psy trakcie swojego rozwoju mają zwiększone zapotrzebowanie na dobrze przyswajalne białko zwierzęce, stąd minimalna jego wartość powinna wynosić ok 60%. Ważna jest również zawartość świeżego, niemrożonego mięsa użytego do produkcji karmy, ponieważ dzięki świeżym składnikom karma posiada wysoką smakowitość a my mamy gwarancję wysokiej jakości produktu. 

2. Składniki najwyższej jakości 

Aby twój pupil cieszył się długim życiem należy karmić go składnikami najwyższej jakości, ponieważ jego zdrowie i dobre samopoczucie jest wprost proporcjonalne do jakości jego diety. Z pewnością nie jest godna polecania karma, która zawiera produkty poubojowe czyli wnętrzności, skórę, a nawet kopyta, dzioby i pióra. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na oznakowanie składników na etykiecie karmy. Zwroty typu „mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego” sugerują niską jakość produktu. Na opakowaniach wysokiej klasy pokarmów widnieje dokładna receptura, z wyszczególnieniem wszystkich surowców użytych w produkcji, np. „świeże mięso jagnięce” oraz dokładnie podana jest ich % zawartość.   

Należy unikać karm zawierających sztuczne barwniki i aromaty, sztuczne konserwanty a także produkty GMO. 

3. Receptura bezzbożowa 

W przeciwieństwie do zwierząt roślinożernych, zwierzęta mięsożerne mają układ pokarmowy przystosowany do trawienia mięsa, a nie zbóż. W tradycyjnej produkcji karm dla psów, ziarna są częstym dodatkiem ze względu na ich niski koszt. Odciska to jednak swoje piętno na zdrowiu tych zwierząt - zboża często powodują problemy, takie jak otyłość czy alergie.

Lepiej więc unikać karm dla szczeniąt, które zawierają zboża. 

4. Doskonała suplementacja 

Zwróćmy też uwagę na suplementację. Szczenięta bardzo szybko rosną dlatego potrzebują dużej ilości glukozaminy, chondroityny oraz MSM niezbędnych na zdrowe i elastyczne stawy. Potrzebne im są także prebiotyki dbające o układ trawienny, antyoksydanty wzmacniające odporność i opóźniające procesy starzenia się oraz kwasy omega 3 i 6 utrzymujące skórę, sierść i kości w doskonałej kondycji. Dla wszystkich szczeniąt ogromne znaczenie ma również stężenie wapnia oraz fosforu w karmie, które powinno wynosić najlepiej 1%.  

Różne szczenięta, różna karma 

Wybierając karmę dla szczeniaka dobrze jest brać również pod uwagę to, ile będzie on ważył jako dorosły osobnik. Psy są gatunkiem ogromnie zróżnicowanym pod względem masy ciała, a rozbieżności te mają swoje odzwierciedlenie w tempie wzrostu szczeniąt i ich zapotrzebowaniu na składniki odżywcze. Dlatego dobrze jest szukać diety przeznaczonej dla psiaków z tej grupy wagowej, do której należy nasz podopieczny.

Karmy dla szczeniąt ras małych cechują się między innymi sporą kalorycznością, ponieważ zwierzaki te bardzo szybko rosną – przez pierwsze pół roku swojego życia mogą przybierać na wadze nawet około 20 gramów dziennie, a dojrzałość osiągają już w wieku 10 miesięcy. 

W przypadku olbrzymów, które ostateczną wagę osiągają po ukończeniu 15 – 24 miesięcy, wysokoenergetyczna karma niekorzystnie przyśpiesza wzrost. Niezwykle istotna dla nich jest natomiast wysoka zawartość chondroityny i glukozaminy – związków niezbędnych do prawidłowego rozwoju szkieletu – jako że zwierzaki te muszą znacząco przybrać na wadze podczas wzrostu. 

Problemem jest też układ pokarmowy dużych psów, który jest mały w stosunku do masy ciała, jak również typowa dla nich skłonność do skrętu jelit, czemu sprzyjają zbyt duże porcje pożywienia naraz. Karmy dla szczeniąt ras dużych są zatem tak opracowane, by nie obciążać ich żołądków.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.producerdesc1 h2 { font-size: 1.3em; }
Sklep internetowy Shoper Premium